
Orzeł Innowacji Startup 2019
We wtorek 3 Grudnia podczas uroczystej gali w MsMermaid – Conference Center w Warszawie otrzymaliśmy wyróżnienie za platformę SignOnTheGo w konkursie Orzeł Innowacji – „Startup z potencjałem Polska-Świat”. Dyplom wręczył osobiście redaktor Naczelny „Rzeczpospolitej” – Marcin Piasecki w towarzystwie członków kapituły, znakomitych gości oraz wszystkich zaproszonych firm i startupów z całej Polski.

Po raz kolejny redakcja „Rzeczpospolitej” nagrodziła najbardziej innowacyjne projekty, które pojawiły się w polskiej rzeczywistości biznesowej w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Wyróżniła firmy, które podjęły się nowatorskich zmian wprowadzając najnowocześniejsze technologie, nowe produkty czy usługi w tym podpis elektroniczny.
Konkurs Orzeł Innowacji Startup 2019, w swojej idei zawierał 7 kategorii: startup z potencjałem Polska–świat, startup z potencjałem Polska–świat – projekt, , najlepsze rozwiązanie technologiczne – projekt, najlepsze rozwiązanie technologiczne, rozwiązanie dla dobra wspólnego, rozwiązanie dla dobra wspólnego – projekt, najlepsze rozwiązanie nietechnologiczne – projekt

Na gali swoją obecnością zaszczycił Jarosław Sroka, który pełni funkcję członka zarządu Kulczyk Investments One. Pan Jarek podczas swojej oficjalnej przemowy podkreślał, iż w obecnym czasie mnóstwo przebijających się do świata biznesu młodych startupów jest traktowana bardziej z przymrużeniem oka w porównaniu do firm, które znacznie dłużej funkcjonują na rynkach i co jest równie ważne nie analizuje się ich postępów tak jak w przypadku tych drugich. Według Jarka Sroki nie ma tu miejsca na taryfę ulgową, a startapowcy muszą prowadzić swój biznes odpowiedzialnie.
– Wiele działalności opiera się tylko na wizji, błyskotliwej idei, przy zauważalnym braku odwagi i decyzyjności w ujęciu prowadzenia swojej działalności, rozwijania technologii, doboru strategii rozwoju jak i samego pomysłu na skomercjalizowanie. Takie podejście z jednej strony jest mocno związane z doświadczeniem ale i także to przecież kompetencje i wiedza dlatego bardzo dobrze, iż duże firmy i korporacje tworzą różnego rodzaju akceleratory, które dostarczają młodym przedsiębiorcom dużą dawkę wiedzy i inicjatyw mentorskich.

Podczas gali ważne słowa padły również z ust Pani Elizy Kruczkowskiej – Dyrektora Departamentu Rozwoju Innowacji w Polskim Funduszu Rozwoju (PFR). – Wszystkich autorów i założycieli startupów w Polsce obowiązuje świadomość realiów rynku aby móc je na samym początku odnieść do swoich pomysłów czy projektów. Jest to najłatwiejszy, a tym samym bardzo kluczowy proces oceny czy potencjalny klient będzie skłonny za zapłacić za przykładowy produkt czy usługę. Pani Eliza w swojej wypowiedzi zaznaczyła w imieniu PFR, że są otwarci na rozmowy na temat problemów i rozwiązań danej organizacji.
Prawidłowość przebiegu prac kapituły i wyboru laureatów potwierdzili przedstawiciele audytora konkursów, firmy Grant Thornton. Zbadała ona także zgłoszenia pod kątem czterech kryteriów: wiarygodności, szczegółowości, aktualności i kompletności. – W efekcie tych prac przedstawiono kapitule listę zgłoszeń spełniających te kryteria, w tym nasz innowacyjny podpis elektroniczny – podkreślił Jan Letkiewicz, wiceprezes Grant Thornton.

Wyróżnienie cieszy nas tym bardziej, że o przyznaniu nagrody dla SignOnTheGo decydowały takie czynniki jak oryginalność, innowacyjność wykorzystanych technologii, a także stworzenie produktu trafiającego w biznesową niszę. Wierzymy, że podpis elektroniczny to idealne narzędzie do cyfryzacji procesów biznesowych, które nie tylko usprawnia i przyspiesza obieg dokumentów, ale też pozytywnie wpływa na środowisko eliminując z niego papier.
Z wielką dumą i satysfakcją chcemy przydał nam wielki zaszczyt, który jest tylko początkiem dalszych sukcesów w Polsce jak i zagranicą.